O NAS

Szkoła została założona przez Rafała Kubackiego – wielokrotnego Mistrza Świata w judo oraz Agnieszkę Rauk – Kubacką Mistrzynię Polski seniorów w akrobatyce sportowej. Głównym celem szkoły jest świadczenie usług w zakresie profesjonalnego prowadzenia zajęć sportowo-rekreacyjnych z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu treningowego. Zajęcia skierowane są do szerokiej grupy adresatów, zarówno dla juniorów, jak i seniorów. W ofercie znajdują się zajęcia dla osób chcących profesjonalnie uprawiać sport, jak i dla amatorów, którzy chcą poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

INSTRUKTORZY

Rafał Kubacki

– trzykrotny Mistrz Świata w Judo
– czterokrotny Mistrz Europy w Judo
– siedemnastokrotny Mistrz Polski w Judo
– uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie 1992 r. – IX m
– uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie 1996 r.
– uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000 r.

– w swojej karierze zdobył 84 medale
– zwycięzca Plebiscytu Przeglądu Sportowego dla Najlepszego Sportowca Polski 1993 r.
– trzykrotny zwycięzca Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Dolnego Śląska
– odtwórca postaci Ursusa w filmie Jerzego Kawalerowicza „Quo Vadis”
– wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Sport w zakładzie Sportów Walki
– instruktor samoobrony i ju-jutsu
– napisał pracę doktorską pt. „Sprawność fizyczna i umysłowa a agresywność dziewcząt z ośrodków Wychowawczych we Wrocławiu”

Agnieszka Rauk-Kubacka

Swoją przygodę z akrobatyką sportową zaczęła już, jako 7-letnia uczennica. Wielokrotnie startowała na zawodach ogólnopolskich oraz reprezentowała Polskę na zawodach międzynarodowych. Do najważniejszych osiągnięć zalicza:

– wielokrotny tytuł Mistrzyni Polski Juniorów
– Mistrzostwo Polski Seniorów w trójkach kobiet, zdobyte w roku 1995
– wielokrotne starty na Międzynarodowych Zawodach w trójkach kobiet

Po zakończeniu kariery zawodniczej, ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Menadżer sportu i jednocześnie uzyskała uprawnienia instruktora dyscypliny sportu akrobatyka sportowa i aerobik oraz tytuł magistra wychowania fizycznego. Rozwijając zainteresowania w 2010 roku uzyskała uprawnienia trenera klasy II w akrobatyce sportowej. Dodatkowo jest specjalistą ds. pedagogiczno-psychologicznych, doradcą zawodowym oraz trenerem szkoleń prowadzącym zajęcia interpersonalne.

Od 18 lat prowadzi zajęcia z akrobatyki sportowej z dziećmi i młodzieżą. Swoją pasję i zamiłowanie do sportu przekazuję swoim zawodnikom, którzy zdobywają wiele sukcesów na arenie sportowej oraz w życiu osobistym. Duży nacisk kładzie na to, aby każdy podopieczny poznał siebie samego, swoje mocne i słabe strony. Niezmiernie ważnym zadaniem, jakie stawia w swojej pracy, jest pokazanie młodemu człowiekowi jak ważne jest okazywanie szacunku do drugiej osoby oraz dlaczego zasada fair play jest istotna w życiu każdego człowieka i dlaczego warto ją stosować w życiu codziennym. Zajęcia akrobatyki sportowej to zajęcia ogólnorozwojowe, na których młody człowiek kształtuje swoje ciało i osobowość. Celem tych zajęć jest kształtowanie harmonijnego rozwoju dziecka, propagowanie potrzeby ruchu w życiu codziennym. Kształtujemy siłę, wytrzymałość, gibkość. Zajęcia przygotowują dziecko do dalszej przygody ze sportem.

Ewa Bylok

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Wychowanie fizyczne, specjalność Fitness oraz Studiów Podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Wychowanie przedszkolne i Edukacja wczesnoszkolna. Podczas studiów zdobyła uprawnienia instruktora akrobatyki sportowej oraz aerobiku. Przez wiele lat trenowała akrobatykę sportową
a teraz jako instruktor stara się dzielić tę pasję z dziećmi. Doświadczenie zawodowe zbiera pracując
z ludźmi w różnym wieku. Dba o sprawność fizyczną zarówno przedszkolaków jak i osób starszych.

Największe sukcesy to:
– I miejsce na Mistrzostwach Polski w Aerobiku Sportowym w kategorii trójek, 2007 r.
– I miejsce na Pucharze Polski w Akrobatyce Sportowej w konkurencji dwójek kobiet, 2001 r.

Akademia Sportu i Rekreacji A&R Professional, 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.